Bodrum Firma Rehberi

"Bodrum Yarımadası Yerel Esnaf ve İşyerleri Rehberi"

Giriş yapın veya Kayıt olun Şifremi Unuttum
KULANICI ADI
PAROLA
ANASAYFA
SİTEDE ARA
FİRMANI EKLE
PANELİM
Bodrum Ozon Makinesi Yüzme Havuzunda Ozon Jeneratörü Ozon Makinası Evtipi Ozon
 
İşyeri Adresimiz
Atatürk Bulvarı Sabri Kaptan İŞ Merkezi B Blok No 2 Konacık Bodrum Muğla
Servis Verdiğimiz Hizmetler
 
etcozon
Telefon
02523197338
Cep Telefon
0533 360 64 37
Email
(Yanlızca Üyeler Görebilir)
Web Sitesi
www.ozonmakinesi.com

Bodrum Ozon Makinesi Yüzme Havuzunda Ozon Jeneratörü Ozon Makinası Evtipi Ozon

Ozon Makinası Ozonla Dezenfekte Ozonla Havuz Ozonla Sera Ozonla Su Dezenfektan Ozonla Oksijenli Su Ozonla Sağlıklı Zeytinyağı Ozonla Turşu Ozonla Kanserden Korunursun Ozonla Sacların Dökülmesin Ozonla Kedi Ve Pet Pis Kokmasın

Ozon Nedir?


Aktif oksijen (Ozon O3) bilinen en etkili mikrop öldürücü ve koku gidericidir. Güneşin ultraviyole ışını ve yıldırım anında ortaya çıkan elektrik arkları ile oluşan ozon, dünyanın etrafında koruyucu kalkan olarak mevcuttur ve canlıları güneşin radyasyon etkisine karşı korur.
 
Yıldırımlar sonucu oluşan ozon, havayı temizler. Özellikle yükseltilerde ve deniz kenarlarında, taze hava kokusu diye içimize çektiğimiz, havada bu hissi yaratan, yıldırımlar sırasında meydana gelmiş olan ozondur.
 
Günümüzde, ozonun birçok faydasından yararlanmak amacıyla ozon üretim teknolojileri geliştirilmiştir. Firmamız, ozonun geniş kullanım alanlarına uygun, ozona ihtiyaç duyulan farklı sektörler için gelişmiş ozon jeneratörleri üretmektedir.

Ozonun Faydaları

Meyve ve sebze üzerindeki pestisit (zirai ilaç ) kalintilarini tamamen temizler ve steril bir gıda yemenize olanak saglar.
Balık kokularını temizler.
Elinizde ve tabaklarda olusan kokuyu çok kisa bir sürede temizler ve hijyen saglar.
Ev hayvanlarini yıkarken üzerlerindeki bakteri, virüs ve koku olusumunu engeller.
Temizlikte kullanılan ozonlu su ile mutfak, masa gibi malzemeleriniz tamamen steril olur.
Çiçeklerin ozonlu su ile sulanmasında oksijence zengin su ile sağlıklı, daha kaliteli ve uzun ömürlü çiçekleriniz olur.
Ozonlu su ile dişleriniz daha beyaz ve sağlıklı olur. Ağızda olusan kokuyu tamamen giderir.
Ozonlu su ile cildiniz daha yumusak ve sağlıklı Olur.
Ozonlu su ile dişlerinizin çürümesini engeller.
Ozonlu su ile saclarınız dökülmesin.
Ozonlu su ile cilt kanseri olma riski minimize olur.
Ozonlu su ile çamaşırlarınız daha hijenik ve kokusuz olur.


Atık Su Geri Dönüşümünde Ozon

Ozon, atık sularda etkili bir dezenfeksiyon sağlarken, suda oluşan kötü kokuları da indirgeyerek %99 oranında koku ve renk giderimi sağlar.

Tekstilde Ozon

Ozon tekstil sektöründe, kot ve kumaş ağartmada, renk gideriminde, atık su geri kazanımında etkili bir rol oynamaktadır.

Otellerde Ozon

Otellerde Ozon, otel odası koku gideriminde, sigara dumanını yok etmede, çöp odası koku gideriminde, çamaşırhanede, mutfaktaki kötü kokuları gidermede, mutfak sterilizasyonunda, mutfakta sebze, meyve yıkama işleminde ve havuzlarda klor kullanımına alternatif olarak kullanılmaktadır.

Yüzme Havuzlarında Ozon

Yüzme havuzlarında Ozon kullanımı hem maddi açıdan hem de insan sağlığı açısından diğer dezenfektanlara oranla çok daha avantajlıdır. Klordan 3125 kat daha etkili olduğu için organik bileşikleri ve bütün mikroorganizmaları kalıntı bırakmadan yok eder ve suyun oksijen oranını yükseltir. Ozon ayrıca havuzdaki kötü kokuları gidermekte, rengi düzeltmekte ve yosun oluşumunu engellemektedir.

İçme Suyu Şişeleme Tesislerinde Ozon

Sularda mevcut olan bakterilerin, şişe dolumu yapılmadan önce etkisiz hale getirilmesi, suyun raf ömrünün artırılması için gereklidir. Şişelerin dolumdan önce yüksek konsantrasyonda Ozonlu su ile yıkanması, şişelenmiş suyun raf ömrünü artırmaktadır.

Koku Gideriminde Ozon

Ozon gazı havada ve suda meydana gelen kötü kokuların kaynağı olan sentetik ya da organik bileşikleri okside ederek ortamdan uzaklaştırmakta ve kötü kokuları engellemektedir.


Gıda Sektöründe Ozon

Gıda ile temas eden suların dezenfeksiyonunu sağlar, gıdaların depolanma ve raf ömrünü uzatır, depo ve üretim alanlarında küf, mantar gelişimini engeller, gıda işletmelerinde dezenfeksiyon amaçlı kimyasal kullanımını azaltır, kısa sürede dezenfeksiyon sağlar, gıda üzerinde artık ve kalıntı bırakmaz.

Gıda Depolamasında Ozon

Sebze, meyve ve etlerin kullanım ömrünü ve kalitesini arttırır, yüzey bakterilerini yok eder, küf, mantar oluşumunu önler, rengi korumada ve uzun süre canlılığın sağlanmasında kullanılır.


Balık Üretim Çiftlikleri, Akvaryumlar

Suların dezenfeksiyonu, balık hastalıklarının önlenmesinde kullanılır. Su kalitesini yükseltir, hızlı büyüme ve gelişme sağlar. Suyun dezenfeksiyonunu ve oksijen bakımından zenginleşmesini sağlar, suyun bulanıklılığını azaltır.

Soğutma Kulelerinde Ozon

Soğutma kulelerinde kullanılan kimyasallar, sistemden dışarı atıldığında çevresel sorunlar yaratmaktadır. Ozon gazı ile soğutma sularının dezenfekte edilmesi sonucu
çok iyi neticeler alınmış ve kimyasal yöntemlerden daha ekonomik olduğu saptanmıştır.

Soğuk Hava Depolarında Ozon

Soğuk hava depolarında ortamda bulunan mikroorganizmalar, muhafaza edilen ürünlerde bozulmaya ve zarara sebep olmaktadır. Burada amaç mikroorganizmaların faaliyetini yavaşlatmak ve bozulmayı geciktirmektir. Bu sebeple Ozonlama tekniği soğuk hava depolarında da kullanılmaktadır.

Evde Ozon

Evde Ozon kullanımı başta sağlık ve dezenfeksiyon olmak üzere birçok konuda kullanılabilmektedir. Hayvan kokularını, sigara kokusunu, sonradan oluşmuş ve yerleşmiş kokuları, mutfakta oluşan yemek kokularını, ayakkabı kokularını yok eder. 
Dolap ve gardroplarda küf sporlarının oluşumunu engeller.

Mutfaklarda Ozon

Mutfaklarda Ozon, sebze, meyve ve etlerin kullanım ömrünü ve kalitesini arttırmada
küf oluşumunu önlemede, ortam sterilizasyonunda, yemek kokuları gideriminde kullanılmaktadır.

Restoranlarda Ozon

Ozon jeneratörü restoranlarda; yaş meyve ve sebzelerin Ozonlu su ile yıkanarak mikrobiyal yükün azaltılmasında, restoranlarda kullanılan alet ve ekipmanların dezenfeksiyonunda, personel hijyeninde kullanılabilmektedir.

Marketlerde Ozon

Marketlerde Ozon uygulaması meyve ve sebzelerin tazeliklerini korumada, taze gıda depolarında, taze et ve balık reyonlarında kullanılmaktadır.

Hastanelerde Ozon

Ozon jeneratörleri hastanelerde kötü kokuları yok etmek ve bakterileri öldürmek amacıyla kullanılmaktadır.

Çamaşırhanelerde Ozon

Çamaşırhanelerde Ozon kullanımı ile su tüketim miktarınız, sıcak su elde etmek için harcadığınız enerji miktarı, kimyasal kullanımı azalacak ve çamaşırların dayanımı ve ömrü artacak.

Kanatlı Hayvan Üretiminde Ozon

Tavuk üretim çiftliklerinde Ozon uygulaması sayesinde hayvanlar daha sağlıklı beslenir ve daha az hasta olurlar. Ayrıca daha az aşı ve ilaç kullanarak üretim yapıldığı için tüketiciye daha sağlıklı ve kaliteli ürünler sunulmasına yardımcı olur.

Seralarda Ozon


Ozon, boş sera alanında gaz halde uygulandığında, ortam havasını mikroorganizmalardan arındırarak temizlediği gibi oksijen konsantrasyonunu da artırarak bitkinin rahat nefes almasını sağlar. 

Suda Yaşamı Desteklemede Ozon

Ozonlu su balıkların solungaçlarına yerleşen ve hastalanıp ölmelerine yol açan patojen mikroorganizmaları öldürerek, balıklar için hastalıksız, toksin maddelerden arındırılmış ve oksijence bol bir ortam sağlar.

Toprak Sterilizasyonunda Ozon

Günümüzde tarım sektöründe, Ozonla toprak sterilizasyonunun özellikle tercih edilmesinin nedeni, hem toprağın kimyasal ve biyolojik dengesini hem de bitkilerin biyolojik dengesi korumasıdır.

Yemek Fabrikalarında ve Catering Sektöründe Ozon

İşletmelerin mutfaklarında Ozonlu su kullanılması ve meyve, sebze, kırmızı et, beyaz et gibi taze gıdaların Ozonlu su ile yıkanması başlangıçtaki mikrobiyal yükü %90 oranında azaltmaktadır. Böylelikle soğutucuda saklanması gereken gıdanın raf ömrü de 2 kat artmış olacaktır.

Çiçekçilik Sektöründe Ozon

Kesilmiş çiçeklerin depoda ömrünü uzatmak için Ozon gazı kullanımı en ideal yöntemdir. Ozon ayrıca havadaki mikroorganizmaları yok ederek hastalığın diğer çiçeklere yayılımını engeller.

Kağıt Sanayisinde Ozon

Kâğıt sanayisinde klor yerine Ozon kullanımı son zamanlarda yaygınlaşmıştır. Gerek beyazlatma, gerekse atık ve atık su gideriminde kullanılacak olan Ozon, çevre ve insan için güvenli bir ortam sağlarken üreticinin toplam maliyetini % 50 oranında düşürür.


Musluk tipi su arıtma ozon makinesi fiyatı 250TL
Musluk tipi su arıtma ozon makinesi fiyatı 250TL
Ozon sebzeler için Maksimum Hijyen Sağlar fiyatı 250TL
Ozon sebzeler için Maksimum Hijyen Sağlar fiyatı 250TL
Ozon Makinası Lavabo Tipi
Ozon Makinası Lavabo Tipi
ozonla kanserden korunun
ozonla kanserden korunun
Oda Dezenfekte ve Koku Giderici
Oda Dezenfekte ve Koku Giderici
hava tamizleme
hava tamizleme
oda dezenfekte makinesi
oda dezenfekte makinesi
ozon havuz dezenfekte makinası
ozon havuz dezenfekte makinası
ozon mikser
ozon mikser
su deposunda ozon dezenfekte
su deposunda ozon dezenfekte
yüzerken gençleşin
yüzerken gençleşin
Harita Yükleniyor Lütfen Bekleyin...
Firma Sahibiyle İrtibata Geçin
* İsim
* Email
  Telefon
  Cep Tel.
* Konu
* Mesaj
* Güvenlik Nr.
Security Number Solda Görünen Rakamları Girin
 
İşyeri Adresimiz
Atatürk Bulvarı Sabri Kaptan İŞ Merkezi B Blok No 2 Konacık Bodrum Muğla
Telefon
02523197338
Mobil
0533 360 64 37
Email
(Yanlızca Üyeler Görebilir)
Web Sitesi
www.ozonmakinesi.com
Bu Sayfa 22030 Kez Ziyaret Edildi.
 
0.0446